Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co na rychlejší růst vlasů?

25. 8. 2012

Každá z nás by chtěla mít krásně dlouhý vlasy.. :) Ale ne každýmu z nás rostou dostatečně rychle, nebo jsme zkrátka netrpělivý a chtěli bychom je dlouhý hned! Bohužel neexistuje žádný elixír který by nám tohleto splnil.. ale mám tu pár rad co by pomohlo.. :)

 long-hair-healthy-1.jpg

1) Musíte se rozhodnout jako barvu vlasů chcete mít a jakou barvou barvit. Protože čím víc je budete přebarvovat z tmavých barev na světlé nebo ze světlých na tmavé nebo na barevné pro ty vlasy to bude zátěž, tudíž pak ztratí sílu a lesk, začnou se třepit a lámat tudíž délku kterou chcete, té prostě nedosáhnete.

2) Když se rozhodnete pro jednu barvu kterou budete chtít mít je dobré nabarvit vlasy celé jednou a pak dobarvovat postupně odrosty, a jednou za čas přebarvit zase celé vlasy. Tohle platí hlavně pro plavovlásky!! Jelikož byste přebarvovali celé vlasy několikrát ten peroxid vám ty vlasy bude vyžírat natolik že vám nezbyde nic jinýho než jen chmíříčko a s vlasy to nebude mít už nic společného!

3) Pravidelné zastříhávání konečků tak o 1 cm je pro vlasy důležité... můžete díky tomu předejít třepením vlasů.

4) Zbytečně vlasy nezatěžujte tepelnými úpravami jako je např. žehlení,fénování,kulmování a samozřejmě jim také škodí různé tupírování,když je hodně lakujete, stahujete do culíků nebo si děláte pořád nějaké účesy. Vlasy to hodně zatěžuje, proto je dobré je mít co nejvíc rozpuštěné, po umytí je nechat uschnout volně, nečesat je když jsou mokré apod.

5) Když vlasy češete, tak opatrně... někdy mi až mrazí z toho jak nějaké moje kamarádky si češou vlasy a přitom slyším jak je ten kartáč úplně trhá... takový vlasy pak už si nezaslouží nic jinýho než ostříhat!!

6) Dopřávejte si masáž hlavy, je jedno kdy ale lepší je večer... masírujte si pokožku hlavy, probírejte se ve vlasech, tak jak vám to je příjemné... pokud se nechce vám může někdo jiný oto víc to bude účinnější a příjemnější :)

7) Vybírejte šampóny přesně pro váš typ vlasů, bylo by zbytečné aby jste používali například šampón na lupy když je nemáte apod. zbytečně byste je tím zatěžovali, dobré jsou přírodní šampóny. :)

8) Vlasy si myjte vždy vlažnou vodou nebo až studenější, vlasům to jen prospěje.

9) Můžete používat různé spreje a péče na vlasy, které vám ty vlasy zregenerují pokud je máte poškozené, ale pamatujte, pokud jsou vlasy zničené, nikdy už nebudou zdravý, proto je nejlepší je ostříhat.. i když to možná opláčete, tak dorostou! :) ;)

10) Důležitá je také strava a dostatek tekutin, hodně pijte hlavně čistou vodu,neochucenou,nebublinkovou.. a k tomu jídlu je hloupé držet diety protože v každém jídlu je důležitá látka kterou prostě tělo potřebuje.. takže jezte vše v přiměřeném množství :) Pokud můžete omezte pálivá a kořeněná jídla,ty moc vlasům neprospívají a navíc pak jsou problémy že jsou vlasy mastné.

11) Důležitý je i pohyb... :) když se pohybujete zrychlý se vaše funkce v těle, tudíž i vlasy rychleji porostou... a taky spánek je důležitý:)

12) A nakonec je ještě jeden způsob a to jsou různé doplňky stravy... ale to bych moc nedoporučovala.. co jsem tak kde četla nebo slyšela od lidí většinou po tom ty slečny či ženy přiberou na váze, nebo naopak jim začnou růst nejen vlasy ale i chlupy, a na některé to účinky nemá vůbec, takže podle mě jen zbytečně vyhozené peníze! Takže kdo chce vypěstuje si je sám vlastní vůlí :)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář